Sekcje

 

Słuchacze Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą uczestniczyć w zajęciach następujących sekcji:

 

Popularno-naukowej - obejmuje zagadnienia o Ziemi i Wszechświecie, o najnowszych badaniach naukowych (planujemy wyjazdy edukacyjne do laboratoriów naukowych Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

kulturoznawczej - obejmuje zagadnienia związane z różnorodnymi formami działań twórczych z dziedziny literatury, religii, historii sztuki, muzyki, filmu, teatru itp. Planujemy udział w imprezach kulturalnych w Limanowej oraz  wyjazdy do muzeów i galerii,  teatru, filharmonii, opery oraz spotkania z ciekawymi i znanymi  ludźmi świata kultury

medycznej  w tym profilaktyki zdrowia - obejmuje  zagadnienia dotyczącego zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, znaczenia ruchu i rekreacji dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej, nowoczesnych metod diagnozowania chorób,  problematyki geriatrycznej, także  tematykę związaną z prawami pacjenta jako najważniejszego podmiotu w systemie ochrony zdrowia, a w szczególności w relacji lekarz – pacjent. Planujemy spotkania z lekarzami, rehabilitantami i innymi specjalistami.

geograficzno-przyrodniczej - obejmuje zagadnienia  związane z warunkami geograficzno –przyrodniczymi i  etnograficznymi   Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem  naszego regionu .Planujemy wyjazdy edukacyjne do ciekawych miejsc i spotkania ze znanymi ludźmi.

społeczno-ekonomicznej - obejmuje zagadnienia związane ze sprawami społecznymi i ekonomicznymi. Planujemy  pokazanie i wytłumaczenie  jak w bezpieczny sposób zadbać o swoją  przyszłość  oraz swoich najbliższych, jak gospodarować swoim budżetem domowym, pomnażać inwestycje, chronić dom lub mieszkanie. Skomplikowane mechanizmy społeczno-ekonomiczne zostaną przełożenie na życie codzienne. Szeroko rozumiana ekonomia związana z problemami społecznymi  towarzyszy nam na co dzień. Ubezpieczenia, rachunki, zakupy, konta bankowe i internetowa bankowość – to tylko niektóre ze spraw, które musimy załatwiać, aby móc funkcjonować we współczesnym świecie. Słuchacze dowiedzą się jak się w tym wszystkim nie pogubić i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania. Planujemy spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Patronat naukowy Patronat organizacyjny  
       

 

online slots malaysia